Twitter yatırımcısı Luigi Crispo Elon Musk’a dava açtı

04.08.2022 10:13 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Başta 44 milyar dolarlık deli bir teklif sunarak şirketi almak için anlaşan Elon Musk, anlaşmayı uzun süre sürüncemede bıraktıktan sonrasında anlaşmadan vazgeçtiğini deklare etti. Tüm bu süreç Twitter’ın hisselerine büyük darbe indirdi.
Bu yüzden toplumsal medya devi, Elon Musk’a dava açtı. İki taraf arasındaki bu davanın başlaması için artık gün sayarken, Musk’a karşı bir dava daha açıldı. Bu kez de Twitter’ın yatırımcıları içinde yer edinen bir şahıs Elon Musk’a dava açtı.
Luigi Crispo adlı bu yatırımcı, 44 milyar dolarlık anlaşmanın şartlarını yerine getirmesi için Elon Musk’a karşı toplu bir dava başlattı. Bu anlaşmadan vazgeçildiği için ziyan olan öteki yatırımcıların da bu toplu davaya dahil olacağı umuluyor. Luigi Crispo tarafınca oluşturulan bu davada Musk, antak kalma şartlarını ihlal etmekle ve firmanın hissedarlarına karşı görevlerini yerine getirmemekle suçlanıyor. Crispo’ya bakılırsa Musk’ın bu anlaşmadan caymak için öne sürdüğü sebepler elle tutulur şeyler değil. Hatırlayacağınız benzer biçimde Musk, firmanın toplumsal medya platformundaki düzmece ve bot hesaplarla ilgili dürüst davranmadığını, bu hesapların sayısının aslına bakarsak açıklanandan fazlaca daha yüksek bulunduğunu iddia ederek anlaşmadan caymıştı.
 

Son Dakika Haberler