Sony, oyun severleri hayal kırıklığına uğratacak

19.09.2022 11:16 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Sanal gerçeklik, kısaca VR hemen hemen oyun dünyasının itici gücü haline gelmemiş olsa da, bu durumun yakın gelecekte değişmesi planlanıyor. Zira önümüzdeki bir kaç yıl içinde VR oyunlarının fazlaca daha popüler hale gelmesi planlanıyor.
Bu alana yatırım icra eden şirketlerin başlangıcında gelen Sony, yakında çıkaracağı PlayStation VR2 ile bu alanda kullanıcılara sunmuş olduğu teknolojiyi güncellemeye hazırlanıyor. Önümüzdeki senenin başlangıcında piyasaya sürülecek olan PlayStation VR2 için bekleyiş sürerken, Sony cephesinden oyun severleri hayal kırıklığına uğratacak bir izahat geldi.
PS VR2’yi bu hafta Tokyo Game Show’da ilk kez kamu önünde sergileyen Sony, fuarda oldukça pozitif yorumlar alan yeni VR başlığı hakkında mühim detaylar paylaştı. Bu detaylardan biri de PlayStation VR oyunlarının PS VR2 ile uyumlu olmayacağı haberiydi. Aynı şekilde yeni PS VR2 oyunları da eski PS VR’larda çalışmayacak. Sony’ye gore bunun başlıca sebebi PS VR2’nin oyun severlere yepyeni bir tecrübe sunacak olması. Eski oyunlar bu yeni özellikler ile uyumlu olmadığı için yeni PS VR’da oynanamayacak. Şüphesiz bu haber yeni VR gözlükleriyle eski PlayStation VR oyunlarını da oynamak isteyenleri hayal kırıklığına uğratacak. Sadece Sony, PS VR2’nin daha çıkışta fazlaca sayıda oyuna haiz olacağını söyleyerek bu hayal kırıklığını bir nebze olsun bastırmaya çalışıyor.

Son Dakika Haberler