Son dakika! TOKİ’den Toplumsal Konut Projesi’yle ilgili uyarı: Şikayetler var, sahtekarlığa dikkat

20.09.2022 12:02 Son Güncelleme: 20.09.2022 12:03 TOKİ’den meydana getirilen izahat şu şekilde:

📢 Kamuoyu Duyurusu… pic.twitter.com/uwVwtrmlii
— TOKİ (@Toki_Kurumsal) September 20, 2022
“Son günlerde konuta erişmekte zorluk çeken dar gelirli vatandaşları Konut sahibi icra eden idaremizin adı kullanılarak sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu tespit edilmiştir.
Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi olan 250 bin Toplumsal Konut Projemiz kapsamında ‘Başvurunuzun peşinden kurada öncelik sağlanacağı ve bunun için para talep edilmiş olduğu’ yönünde dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikayetleri gelmektedir. ŞOK 21-27 Eylül güncel ürünler kataloğu! 7 sayfalık indirimli market ürünleri bugün raflarda!
Ilk olarak belirtmek isteriz ki; İdaremiz tarafınca satışa sunulan konutların müracaat toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu vb. işlemlerinin tamamı T. Halk Bankası ve T.V. Ziraat Bankası’nın yetkili şubeleri aracılığı ile yapılmakta başka bir banka şubesi ve/yada kişi hesapları üstünden işlem yapılmamaktadır.
Ek olarak herhangi bir birleşke yada dernek vasıtasıyla bir talep ya da ön talep ya da kapora vb. alınarak işlem yapılmamaktadır. Bu sebeple size telefonla yada şahsen ulaşarak kuralarda öncelik sağlayacaklarını vadeden, ödeme talep eden şahıs yada kişilere saygınlık edilmemesi gerekmektedir. Ek olarak sizinle irtibata geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa kabahat duyurusunda bulunması gerekmektedir.”
 

Son Dakika Haberler