Rusya-Gürcistan sınır kapısında 6 kilometrelik vasıta kuyruğu

23.09.2022 13:25 Haber Deposu: İHA Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 21 Eylül’de ülkede kısmi seferberlik duyuru etmesinin peşinden yaşanmış olan ürkü sürüyor. Askere çağrılma endişesiyle Rusya’yı terk edenler Türkiye, Ermenistan ve komşu ülkelere geçiyor.
Binlerce Rusya vatandaşı karayoluyla Gürcistan’a akın etti. Rusya-Gürcistan sınırındaki “Yukarı Lars” Sınır Kapısında 6 kilometrelik vasıta kuyruğu oluştu. Bazı Rus vatandaşları uzun kuyruk ve trafik sebebiyle geceyi otomobillerinde geçirmek zorunda kalırken, sınır kontrolleri sıkılaştırıldı.
ABD’den gerilimi tırmandıracak hamle! 4 yıl sonrasında bir ilk
Bazı Rusların gece scooter ve bisikletlerle sınırı geçmiş olduğu belirtilse de bunun kısa süre sonrasında yasaklandığı öğrenildi. Karşıcılık ve STK’lardan hükümete davet ve tepki gelmişti
Rusya’nın Ukrayna’ya saldırının peşinden Temmuz ayında 156 bin, Ağustos’ta ise 260 bin kişinin Gürcistan’a gelmesine karşıcılık partileri ve sivil cemiyet kuruluşları tepki göstererek hükümete “Ruslar için vize uygulansın” çağrısında bulunmuştu. Hükümet yetkilileri ise talebi reddetmişti.

Son Dakika Haberler