Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy kimdir, kaç yaşlarında, nereli? ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy’un önceki görevleri!

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı Resmi Gazete’de gösterilen karara bakılırsa Prof. Dr. Halis Aygün’ün görevden alınmasın arkasından yeni ÖSYM Başkanı olarak Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. Bu son dakika gelişmesinin arkasından Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy ile ilgili aramalar hız kazanmıştır.
PROF. DR ALİ ERSOY KİMDİR?
ÖSYM yeni başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy ODTÜ Matematik bölümünden 1996’da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012’de doçent, 2017’de profesör unvanını aldı.
2017’den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak vazife icra eden Ersoy’un ulusal ve internasyonal dergilerde piyasaya çıkan oldukça sayıda makalesi bulunuyor. Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler mevzularında araştırmalar yapmış oldu. 2017-2020 içinde Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak vazife icra eden Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, ek olarak 2020’den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Son Dakika Haberler