‘Nisa Mihriban’ bebeği sokağa terk etmişti! Anne için İstenen ceza belli oldu

Anadolu 42. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Ebru S. katıldı. Duruşmada Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile taraf avukatları da hazır bulunmuş oldu.
SAVCI ANNENİN 2 YILA KADAR HAPSİNİ İSTEDİ
Duruşmada savcı mütalaasını deklare etti. Mütalaada, sanık Ebru S.’nin vaka günü kendini yönetim edemeyecek durumda olan kızı Ebrar Nil’i battaniyeye sarıp puset içinde Pendik’te bir sokağa bırakıldığını belirtti. Savcı sanığın eyleminin durağan(durgun) bulunduğunu belirterek Ebru S.’nin “Terk” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.
Son dakika… Sancaktepe’de vinç devrildi: 3 işçi yaralandı
“KADIN SIĞINMA EVİNDE BEBEK İLE İLGİLENMEDİLER” Anne Ebru S. savunmasında “Bundan 1 ay ilkin hastaneden kızımın ameliyat olması için benden yazılı imza istediler. Hastaneye giderek yazılı imza verdim. Kızımla ilgili hastanede bana data vermediler. Kızımı da göstermediler. Hanım sığınma evinde bebek ile ilgilenmediler. Bebeği oraya bırakıp bırakmamak istediğimi sormadılar. Ben bu şekilde imkanım bulunduğunu bilmiyordum. Şu an akrabalarım ile beraber Kocaeli’nde yaşıyorum. Beraatimi talep ediyorum” dedi.
“TERK EYLEMİYLE BEBEĞİN ŞU ANKİ DURUMU ARASINDA BAĞ BULUNMAMAKTADIR”
Sanık avukatı beyanında, “Bebeğin rahatsızlığının niçin kaynaklandığı mevzusunda rapor açıktır. Kuruma alındıktan sonrasında beslenme esnasında mamanın akciğerine kaçması neticesinde hastaneye kaldırılmıştır. Terk eylemiyle bebeğin şu anki durumu içinde bağ bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.
DURUŞMA ERTELENDİ
Sanık avukatı mütalaaya karşı müdafa yapmak için süre talep etti. Mahkeme heyeti süre talebini kabul ederek duruşmayı erteledi.

Son Dakika Haberler