Mantar sote iyi mi yapılır? Tavuklu mantar sote iyi mi yapılır? Evde mantar sote yapımı

02.08.2022 17:44 Son Güncelleme: 02.08.2022 17:46 Mantar sote tarifi akşam yemeklerinde çoğunlukla tercih edilen bu leziz yemeği tecrübe etmek isteyen kişiler tarafınca araştırılıyor. İşte aşama aşama akşam yemeklerinin favorisi mantar sotenin hazırlanışı…
MANTAR SOTE İÇİN GEREKLİ MALZEMELER
1 tane orta boy soğan
1 tane charleston biber
1 tane sivri biber
1 tane tavuk göğsü
Yarım kilogram mantar
1 tane küp küp doğranmış domates
Sıvı yağ
Salça
Sote için isteğe nazaran baharat kullanılabilir. Sadece her yemeğe iştirak etmesi uygun olan ve sotede tavsiye edilen karabiber, pulbiber ve kekik şeklinde baharatların iştirak etmesi tavsiye edilir. Bunun haricinde tercih edilen bir baharat var ise o da kullanılabilir. MANTAR SOTE TARİFİ
Yemeklik olarak doğranmış orta boy soğanı soteyi yapacağınız derin tavaya alın ve yağla beraber hafifçe ölünceye kadar kavurun.
Peşinden kuşbaşı şeklinde doğranmış olan tavukgöğsünü ilave edin. Tavuk renk değiştirdikten sonrasında biberlerinizi ve mantarlarınızı da ilave edin.
Biberler ve mantarlar öldükten sonrasında salçanızı atın ve iyice kavurun.
Tüm malzemeler özdeşleştikten sonrasında domatesi ve baharatları da ilave edin. Son olarak pişmeden kalma olasılığına karşılık yarım çay bardağı kadar su ilave edin. Bu su tüm malzemelerin lezzetlerinin birbirine geçmesine destek olacak.
Peşinden tavanın kapağını kapatın ve suyu çekilinceye kadar kısık ateşte pişirin.
 
 

Son Dakika Haberler