“Görsel İletişim Alanındaki Disiplinlerarası Yaklaşımlar” kitabı tüm kitapçılarda

İçinde bulunduğumuz 21. Yüzyılın ortaya çıkardığı teknoloji, üretim süreçlerini kökten değiştirmiş ve insanların büyük veri yığınları ile baş başa bırakmıştır. İnsanlara her yönden gelen verinin, enformasyonun ve bilginin insan tarafınca algılanması ve buna bakılırsa bir davranış ortaya koyması kültürün şekillenmesinde mühim bir boyut haline gelmiştir.
Ortaya çıkan hızın getirisi görsel terimini hayatımızın her alanına sirayet etmesine ve iletişimin en mühim yapı taşlarından birisi haline gelmesine yol açmıştır. Tarih, gezim, sanat zamanı, grafik tasarım, beyaz perde, radyo ve tv, halkla ilişkiler ve öteki toplumsal bilimlerin alanları ile sanat disiplini içinde bulunan öteki tüm alanların bir arada ve ilişkili düşünülmesi ve meydana getirilen çalışmalarda birbirlerine kesişim noktaları üstünden disiplinlerarası bir yaklaşımla bilimsel çalışmaların yapılması, elinizde tutuğunuz kitabın ortaya çıkmasına sebep olmuştur.
Kriter Yayınları tarafınca piyasaya çıkan “Görsel İletişim Alanındaki Disiplinlerarası Yaklaşımlar” kitabında 8 bilim insanının görsel kontakt ile kendi alanlarını ilişkilendirmesi sonucunda ortaya çıkan emekler bulunmaktadır.
Bu bağlamda, Buyruk Bostancı “Postmodernizm Sürecinde Görsel İletişim Serüveni”, Gözde Özaltun “Artırılmış Gerçekliği Görsel İletişim Tasarımı Bağlamında Düşünmek”, Hakan Alp “Siyasal İletişimde Medyanın Haber Üretim Pratikleri ve Önder Görsel Tercihleri”, Kenan Subaşi “Popüler Kültür Ürünü Olarak Dizi Jenerikleri: ‘Dexter’ ve ‘Şahsiyet’ Dizisi Jeneriklerinin Şekil ve İçerik Açışından Karşılaştırılması”, Mehmet Salih Altın “Görsel Kültürde Görsel İletişim”, Meltem Güzel “Z Kuşağının İzleyici Alışkanlarında Görsel Kullanımının Tesiri Üstünden Youtuber Kanallarının Analizi”, Müge Bekman “Kurumsal İmajın İnşasında Görsel İletişim Unsuru Olarak Lognun Kullanımı” ve son olarak Orhan Sevindik ise “Analysis of Undergraduate Departments of Visual Communitaion Design in Turkey in Terms of Learning Outcomes and Various Variables” adlı çalışmalarıyla kitapta yer aldılar.

Son Dakika Haberler