Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun çıkış zamanı sızdırıldı

03.08.2022 10:01 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Google, Pixel akıllı telefonlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Google Pixel 7 adını taşıyan bu yeni Google akıllı telefon, geçtiğimiz haftalarda çeşitli sızıntılarla karşımıza çıktı. Hem Google’ın açıklamaları, hem de son dönemde gelen sızıntılar telefonun yıl bitmeden çıkacağını ortaya çıkardı. Buna karşın telefonun tam olarak ne vakit çıkacağı bugüne dek belirsizliğini koruyordu. Sadece bugün gelen bilgilerle beraber telefonun çıkış zamanı de belli oldu.
Teknoloji dünyasıyla ilgili doğru çıkan sızıntılarıyla tanınan Jon Prosser, Google içinden oldukca güvenilir kaynaklardan Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun çıkış tarihini öğrendiğini deklare etti. Prosser’a bakılırsa Google yeni Pixel telefonlarını 13 Ekim’de piyasaya sürecek. Prosser ek olarak telefonlar satışa sunulmadan yedi gün ilkin Google’ın bir etkinlik düzenleyeceğini ve aynı gün, kısaca 6 Ekim’de telefonları önsiparişe açacağını iddia ediyor. Son olarak Prosser’a bakılırsa Pixel 7, fiyat olarak geçen senenin Pixel 6’nın çıkıştaki fiyatıyla nerede ise aynı fiyata raflardaki yerini alacak.
Daha ilkin gelen bilgilere bakılırsa Pixel 7, bilhassa selfie kamerasıyla oldukça iddialı olacak. Zira telefonun selfie kamerasıyla 4K video kaydedebilecek kabiliyette olacağı söyleniyor. Öte taraftan hem selfie kamerasında hem de arka kameralarda suni zeka yazılımındaki geliştirmeler yardımıyla daha iyi bir performans sunulacağı belirtiliyor.
 

Son Dakika Haberler