Başak Hususi kimdir, öldü mü? Oyuncu Başak Hususi niçin öldü?

20.09.2022 16:05 Son Güncelleme: 20.09.2022 16:06 Tiyatro, beyaz perde ve dizi oyuncusu Başak Hususi’den acı haber geldi. Kurtlar Vadisi, Ihlamur Altında ve Gerçek Kesit şeklinde projelerde rol alan Hususi’in yaşamını kaybetmesinin arkasından yakınlarına başsağlığı mesajı paylaşıldı.
BAŞAK ÖZEL NEDEN ÖLDÜ?
Başarıya ulaşmış oyuncunun ölüm sebebi hemen hemen açıklanmadı. Daha ilkin ‘Umutsuz Ev Hanımefendileri’, ‘ Karadayı’ ve ‘Anne’ şeklinde yapımlarda rol alan oyuncu Başak Hususi, 51 yaşlarında hayata veda etti. Acı haberi Oyucular Sendikası, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımla duyurdu.
BAŞAK ÖZEL KİMDİR?
Başak Hususi 22 Mart 1971’de dünyaya geldi. Tiyatro, beyaz perde ve dizi oyuncusu olan Hususi, sanat hayatına Ankara Sanat Merkezi`nde almış olduğu tiyatro kurslarıyla başladı. Başak Hususi, sonrasında Ankara Sanat Tiyatrosu ve Ali Hünal Kabare Tiyatrosu’nda oyunculuk deneyimini geliştirdi. Çeşitli bankaların çocuk tiyatrosu topluluklarında, Ankara Halk Tiyatrosu ve Ankara Ekin Tiyatrosu’nda vazife yapmış oldu. Tiyatronun haricinde kamera karşısına da geçerek, beyaz perde ve dizi filmlerde rol aldı. Çasod üyesi olan sanatçı, şiir ve öykü yazmakta, yazımlama ve seslendirme yapmaktaydı. Hususi’in yer almış olduğu projeler ise şöyleki; Kurtlar Vadisi
Pembe Patikler
Melekler Adası – 2004
Ihlamurlar Altında
Karım ve Annem
Süratli Adımlar
Gerçek Kesit – 1993
Tiyatro ve beyaz perde oyuncusu Başak Hususi yaşamını yitirdi
 

Son Dakika Haberler